Bägare med konande form, invändigt förgylld. Spegelmonogram LL under krona. Höjd 19,5 cm. Vikt 390 g.
Bägare med hamrad yta, konande form. Gustav V:s monogram under krona. Höjd 15 cm. Vikt 298 g.
Lock, invändigt förgyllt, höjd 13 cm, vikt 262 g.
Obetydligt ytslitage. Locket med bucklor.