Otto Henrik Sjöberg, begravningssked, silver, Falun (verksam 1726-1775 (1778)).

Förgylld, slät med mittås. Frånsidan med gravyr; Land o Höfd: Baron P. Dankwardt Född 1662 död 1732. Initialer. Längd 21,5 cm, vikt 82 gram.

Slitage.

Proveniens

Peter Danckwordt adlad och friherre von Danckwardt 1662-1732.

Utropspris
4 000 SEK