Collier 5 rader odlade pärlor ca 3 mm, lås 18K guld med 14 briljanter 0,28 ct totalt, Juvelateljen Malmö 1990

Längd ca 40 cm. Lås signerat av Per-G forslund, stämplat Juvelateljen Malmö 1990.

Obetydligt ytslitage.

Utropspris
8 000 SEK