Bergboms, golvlampor, ett par, modell "G-024", 1900-talets andra hälft.
Stomme och konstruktion i mässing. En lampa etikettmärkt och båda lamporna märkta Bergboms G-024. Höjd exklusive skärm 121,5, höjd inklusive skärm ca 141 cm.
Ej funktionstestad. Märken. Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.