Okänd konstnär 1800-tal

Okänd konstnär 1800-tal

Okänd konstnär 1800-tal, 6 st Miniatyrer. Osignerade. Akvarell och gouache.

Motiv efter Angelica Kaufmann, Benjamin West, Domenichino m.fl. Akvarell och gouache. Bildyta: 9 x 9 cm vardera.

Ej examinerad ur ram. Strödda skrapmärken. Färgbortfall på en.

Utropspris
6 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93