Bestickservis, silver, "Rosenholm", 107 delar, GAB, 1960-tal.

12 matgafflar, längd 19,5 cm
12 matknivar, rostfria blad, längd 22 cm
6 matskedar, längd 20 cm
12 bordsskedar, längd 18 cm
12 bordsgafflar, längd 18 cm
12 bordsknivar, rostfria blad, längd 19,5 cm
12 fruktknivar, med rostfria blad
11 smörgåsgafflar, längd 14 cm
5 smörknivar, med rostfria blad
12 kaffeskedar
Såssked
.
Delvis med monogram "A".
Vikt 4490 g
12 teskedar modell "Diana", vikt 200 g, medföljer.

Senare gravyr. Smärre slitage.

Utropspris
16 000 SEK
Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassiskt konst
+46 (0)721 428 962