Mockaskedar, 35 st, förgyllt silver och polykrom emalj + 2 små fat och 1 tesil. Norge 1900-tal.
Förgyllda. Translucid emalj på guillocherad botten.
Tesil, längd 12,5 cm.
Skålar, 2 st, diameter 5 cm.
12+17 moccaskedar, längd ca 10 cm.
6 moccaskedar, emalj på silver.
Vikt ca 420 g.
Slitage. Emalj med ställvis hårdare slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.