Möbler Skåp & Byråar
1295710

Byrå, sengustaviansk stil, omkring år 1900.

Trelådig byrå fanerad med alm, mahogny, olika frukträ. Beslag av förgylld mässing. Trasig stenskiva. Bredd 102, djup 50, höjd 84 cm. Nyckel finns.

Fanerskador. Knäckt stenskiva.

Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703

Utropspris
4 000 SEK