7 matskedar 20,5 cm.
8 matgafflar 20,2 cm.
8 matknivar 24,5 cm.
8 bordsskedar 18 cm.
8 bordsgafflar 17,8 cm.
8 bordsknivar 22 cm.
8 kaffeskedar 11,8 cm.
2 smörknivar 16,7 cm.
1 sillgaffel 18,8 cm.
1 såssked 16 cm.
Total vikt inkl rostfria blad 3130 gram.
Smärre slitage, smärre bucklor.