Bord, barockstil, 1800-tal.

Bord, barockstil, 1800-tal.

Bord av ek, sargen med låda. Benen med kopplat fotkryss. Beslag av mässing. Längd 152, bredd 80, höjd 81 cm. Nyckel finns.

Renoverat och kompletterat. Delvis äldre delar. Skador och slitage, torrsprickor, repor, märken.

Utropspris
6 000 SEK