Jugend

(1890-1920)
Jugend
(1890-1920)

Otto Wagner, tillskriven. Karmstol, jugend, Österrike, tidigt 1900-tal.

Betsad bok och ek. Sits klädd med skinnimitation. Sitthöjd 49, höjd 83 cm.

Slitage. Märken. Smärre skador på klädsel.

Formgivare

Utropspris
2 500 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14