WIWEN NILSSON, manschettknappar ett par och en slipsnål, silver, Lund, 1968 och 1971.
Hexagonala manschettknappar, diameter 2 cm.
Slipsnål, längd 6 cm.
Total vikt ca 23,5 cm.
I original etui.
Smärre slitage. Senare gravyr och vissa repor på manschettknappar.
Fler smyckesformgivare: