WA Bolin ring med en fasettslipad smaragd ca 0.90 ct
samt två fantaslipade diamanter vikt ca 0.70 ct kvalitet ca H vs, platina, storlek 16.25/51, total vikt 8 g. Stämplad WAB, Stockholm 1949. Etui från WA Bolin medföljer.
Bruksslitage
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.