SKÅP, Nybro Svaraveri för O.J. Hedbergs Möbelaffär i Vinslöv, 1930-40-tal.
Svartmålat med dörrarna klädda med rött galon samt prydnadsspik. Inredning med hyllor och 3 lådor. Höjd 103 cm, bredd 102 cm, djup 42 cm. Nyckel finns.
Åldersrelaterat slitage. Senare målning.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.