Målad. Tio lådor och två dörrar med bakomliggande hyllplan. Bredd 169. Djup 54. Höjd 104 cm.
Lås i dörrar fungerar ej. Omarbetad och kompletterad. Slitage. Senare målning. Repor. Märken. Nyckel saknas.