MARK BRAZIER JONES, stol "Lyre", England 1990.
Metall, ryggen lyrformad, sits i form av palett med pensel, ben i form av skiftnyckel och svärd, signerad och daterad 1990. Höjd 96,5 cm
Obetydligt ytslitage.