Ett stycke Stockholmshistoria – Sirishov på kungliga Djurgården F514

25 föremål
Fickurställ, 1800-talets andra hälft.
1d 13 tim
5 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bricka, 1800-tal.
1d 13 tim
Bricka, 1800-tal.
460 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Äggställ 1800-tal.
1d 13 tim
Äggställ 1800-tal.
1 200 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Block 2 st, 18/1900-tal.
1d 14 tim
Block 2 st, 18/1900-tal.
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Jordglob, 1900-talet början.
1d 15 tim
Jordglob, 1900-talet början.
650 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Eldhundar, ett par, barockstil, 1900-tal.
1d 15 tim
300 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Snörhållare, Eskilstuna, omkring år 1900.
1d 15 tim
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Foder, omkring år 1900.
1d 16 tim
Foder, omkring år 1900.
550 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Badmintonbollar, 3 st, omkring 1900.
1d 16 tim
1 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Kungliga fotografier 2 st, Gustav V.
1d 17 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Paradtäcke, matelasserat siden, 1700-tal.
1d 17 tim
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Askfat, omkring år 1900.
1d 17 tim
Askfat, omkring år 1900.
550 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Lykta, turkisk, omkring år 1900.
1d 17 tim
850 SEK
Utropspris
500 SEK
Paraplyställ, omkring år 1900.
1d 21 tim
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fotografier, fyra stycken, varav två kungliga,.
1d 22 tim
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK