Ett stycke Stockholmshistoria – Sirishov på kungliga Djurgården F514

15 föremål
Fotogenampel, 1800-tales slut.
1d 17 tim
350 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Taklampa, Jugend, 1900-talets början.
2d 2 tim
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Lykta, turkisk, omkring år 1900.
1d 21 tim
850 SEK
Utropspris
500 SEK
Lykta, Turkiet, omkring år 1900.
1d 19 tim
900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Betjäntlykta för två ljus, 1800-tal.
1d 20 tim
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Lykta, 1800-tal.
1d 16 tim
Lykta, 1800-tal.
4 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK