Ett stycke Stockholmshistoria – Sirishov på kungliga Djurgården F514

66 föremål
Vedlår, 1800-tal.
1d 22 tim
Vedlår, 1800-tal.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Trädgårdsurna, tidigt 1900-tal.
1d 22 tim
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Trädgårdssoffa, 1900-tal.
1d 22 tim
Trädgårdssoffa, 1900-tal.
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Trädgårdsfåtölj, 1900-tal.
1d 22 tim
Trädgårdsfåtölj, 1900-tal.
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Trädgårdssoffa, 1900-tal.
1d 23 tim
Trädgårdssoffa, 1900-tal.
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Vedlår, 1800-tal.
1d 23 tim
Vedlår, 1800-tal.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Handduksställ, Jugend, omkring år 1900.
1d 23 tim
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Trädgårdssoffa, omkring år 1900.
1d 23 tim
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Taburett, Sverige, omkring år 1700, Barock.
2d
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Serveringsbord, omkring år 1900, Barockstil.
2d
1 450 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Spegel empirestil från omkring år 1900.
2d
550 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Jardinjär, stor modell, sent 1800-tal.
2d
4 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matsalsbord, 1860-tal.
2d
Matsalsbord, 1860-tal.
10 675 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Bakbord, tidigt 1900-tal.
2d
Bakbord, tidigt 1900-tal.
350 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Karmstol, Frankrike, 1800-talets första hälft.
2d
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Stol, Sverige, omkring år 1700, Barock.
2d 1 tim
333 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Blombord, ett par, omkring år 1900.
2d 1 tim
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Karmstol, omkring år 1800, Sengustaviansk.
2d 1 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Josef Frank, soffa, modell 678, Firma Svenskt Tenn.
2d 2 tim
17 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Fällbord, Mälardalen, omkring år 1800.
2d 2 tim
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Notställ, för fyra ljus, sent 1800-tal.
2d 2 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vikskärm, 1900-talets början.
2d 2 tim
Vikskärm, 1900-talets början.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bord, omkring år 1900.
2d 3 tim
Bord, omkring år 1900.
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Barnbyrå, 1800-talets mitt.
2d 3 tim
Barnbyrå, 1800-talets mitt.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bord, Sverige, 1800-talet första hälft.
2d 3 tim
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Piedestal, Jugend, tidigt 1900-tal.
2d 3 tim
400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Brickbord, sent 1800-tal.
2d 3 tim
Brickbord, sent 1800-tal.
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Paraplyställ, omkring år 1900.
2d 7 tim
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
2d 7 tim
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Trädgårdsurnor, ett par, tidigt 1900-tal.
2d 7 tim
5 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Vikskärm, 1900-talets början.
2d 8 tim
Vikskärm, 1900-talets början.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Stol, 1830/40-tal, Nygotik.
2d 8 tim
Stol, 1830/40-tal, Nygotik.
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK