Japanese Works of Art F498

31 föremål
Utagawa Kuniyoshi, Kaga och Noto provinserna, Japan 1852.
1d
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Utagawa Kunisada, figurscener.
23 tim 12m
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Utagawa Kunisada, samuraj, Japan 1800-talets mitt.
23 tim 57m
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Toyokuni II (Toyoshige), Tea party, Japan 1800-tal.
1d
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Utagawa Kuniyoshi, diptyk, träsnitt, daterad 1847-48.
21 tim 48m
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Yoshiharu Utagawa, "Ashu Nijigatake Soemon".
1d
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK