Japanese Works of Art F498

62 föremål
Speglar, 3 st, Japan, 1900-talets första hälft.
20 tim 55m
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
1d 6 tim
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Utagawa Kunisada, samuraj, Japan 1800-talets mitt.
21 tim 55m
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Vas, brons, signerad, Japan, 1900-tal.
21 tim 4m
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Utagawa Kuniyoshi, diptyk, träsnitt, daterad 1847-48.
19 tim 46m
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Kimono, Japan, 1900-talets första hälft.
1d 7 tim
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Utagawa Kunisada, Stridsscen från kabuki-teater.
20 tim 31m
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Utagawa Sadahide, träsnitt.
20 tim 19m
Utagawa Sadahide, träsnitt.
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Totoya Hokkei, träsnitt, 1800-tal.
1d 6 tim
1 850 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Keisai Eisen, träsnitt.
19 tim 52m
Keisai Eisen, träsnitt.
1 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Kuniyasu, träsnitt, 1800-tal.
1d 7 tim
Kuniyasu, träsnitt, 1800-tal.
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Utagawa Kunisada, figurscener.
21 tim 10m
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ohara Koson, Karpar och bi.
Ohara Koson, Karpar och bi.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Tsuba, järn, Japan, Edo (1603-1868). I kiri-box.
1d 6 tim
1 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Tsuba, Hirata, Edo, Japan, troligen 1700-tal.
20 tim 43m
2 600 SEK
Utropspris
25 000 SEK