Bojan, fat, samt tekanna med lock, porslin. Qingdynastin, 1800-tal
Olika dekor i underglasyrblått. Höjd bojan 20 cm. Mistor, nagg. Höjd tekanna med lock, 13 cm. Nötning. Diameter fat, 14,5 cm. Nagg, inristade ägarmärkningar.
Nagg, mistor, nötning.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.