Jarl Ingvarsson, olja på masonit, signerad, otydligt daterad
"Den svarta diamanten". 37,5 x 80 cm.
Krackelyr. Mindre ytsmuts
Proveniens
Sveriges Allmänna konstförening, utlottning, 13 november 1985. Bukowskis, Stockholm, Moderna Vårauktionen 2005, 594.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
15 000 SEK