1310009

Rudolf Kaesbach

(Tyskland, 1873-1955)
Rudolf kaesbach, skulptur, brons, signerad.

Rudolf Kaesbach, skulptur, brons, signerad.

Dansös i steget. Signerad R KAESBACH. Monterad på sockel av sten. Höjd inklusive sockel 18 cm.

Sockel ev senare. Något slitage på patina vid signatur.

Utropspris
4 000 SEK