1308238

Lena Börjeson

(Sverige, 1879-1976)
Lena börjeson, skulptur. sign. brons.

Lena Börjeson, skulptur. Sign. Brons.

Flicka med korg. Signerad Lena Börjeson. Brunpatinerad brons. Höjd 30 cm.

Obetydlig ytsmuts. Smärre strödda skrapmärken. Något avnött patinering.

Lisa Gartz
Lisa Gartz
Specialist skulptur och äldre måleri
+46 (0)709 17 99 93

Utropspris
6 000 SEK