1305487

Salvador Dalí

(Spanien, 1904-1989)
Salvador dalí, skulptur, brons, numrerad usa 115/2500, stämpelsignerad dali.

Salvador Dalí, skulptur, brons, numrerad USA 115/2500, stämpelsignerad Dali.

"Perseus - Hommage to Benvenuto Cellini". Höjd 18,5 cm, inklusive sockel 24 cm. Medföljande trälåda och certifikat. Edition 2049 Obra Contemporánea.

Obetydligt slitage

Descharnes 432

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89

Utropspris
15 000 SEK