1298295

Georg Ganmar

(Sverige, 1916-1979)
Georg ganmar, skulptur. signerad. daterad 1969 och numr 1/14. höjd 25 cm.

Georg Ganmar, skulptur. Signerad. Daterad 1969 och numr 1/14. Höjd 25 cm.

Rådjur med kid. Signerad Georg Ganmar och daterad 1969. Numrerad 1/14. Brons, höjd 20 cm (inklusive träbas 25 cm).

Ytsmuts. Strödda mindre skrapmärken. Fläckar (rester från gjutningen).

Lisa Gartz
Lisa Gartz
Specialist skulptur och äldre måleri
+46 (0)709 17 99 93

Utropspris
4 000 SEK