1291519

Jean Claude François Rosset

(Frankrike, 1703-1786)
Jean claude françois rosset, efter. skulptur. brons på stenbas. höjd 38 cm.

Jean Claude François Rosset, efter. Skulptur. Brons på stenbas. Höjd 38 cm.

"Voltaire (François-Marie Arouet, 1694-1778)". Osignerad. Brons, höjd 32 cm (inklusive stenbas 38 cm).

Ytsmuts. Strödda skrapmärken. Något avnött patinering. Spricka och nagg i basen.

Lisa Gartz
Lisa Gartz
Specialist skulptur och äldre måleri
+46 (0)709 17 99 93

Utropspris
6 000 SEK