Home office

Hemmakontoret är en plats för dina tankar och ditt arbete, en miljö som förtjänar omsorgsfull och vacker inredning. Låt kreativiteten och arbetslusten flöda med hjälp av inspirerande konst, eleganta möbler och upplivande design. I denna temaauktion finner du utvalda föremål som hjälper dig att skapa en rofylld, kreativ och inspirerande arbetsplats i hemmet.

Välkommen att utforska det kurerade utbudet och lägga bud på dina favoriter.

81 föremål
M. Desny, bordslampa, Woka, Österrike.
1d
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Clay Ketter, "Road - 1d", 2002.
1d
5 400 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Taklampa, troligen Italien, 1960-70-tal.
23 tim 3m
5 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Lukas Göthman, "give me yourself".
1d
5 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Berndt Friberg, vas, stengods, Gustavsbergs studio, 1974.
1d
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft.
23 tim 43m
4 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Berndt Friberg, vas, stengods, 1960-tal.
1d
4 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Piet Mondrian, efter, Utan titel.
23 tim 21m
3 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Josef Frank, golvlampa, modell 2148, Firma Svenskt Tenn.
1d
3 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bockbord, 1800-tal och 2000-tal.
23 tim 33m
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Fabio Novembre, karmstol "Nemo", Driade, Italien.
1d
3 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Skrivbordsstol, 1900-talets mitt.
22 tim 55m
3 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, Kelim, ca 236 x 173 cm.
22 tim 41m
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta, Fabula Living, ca 235 x 165 cm, Danmark.
23 tim 15m
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvlampa, Örsjö, 1900-talets slut.
23 tim 51m
2 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Lee Broom, pendellampa, "Fulcrum", Lee Broom.
23 tim 11m
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Jonathan Borofsky, "Art is for the Spirit".
23 tim 41m
1 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Pall, 1900-talets mitt.
1d
Pall, 1900-talets mitt.
1 750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampor ett par, empirestil, 1900-tal.
1d
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Vägglampa, 1900.talets andra hälft.
1d
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Bokhyllor, ett par, 1930/40-tal.
23 tim 17m
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
22 tim 23m
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bänk, 2000-tal.
1d
Bänk, 2000-tal.
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampa, funkis, 1930-tal.
1d 2 tim
Bordslampa, funkis, 1930-tal.
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Bordslampa, funkis, 1930/40-tal.
1d
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Industrilampa, PeFeGe, 1900-talets mitt.
1d
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, 1950-tal.
23 tim 35m
Taklampa, 1950-tal.
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK