Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor
pall, "Mezzadro", Zanotta, Italien, 1970-tal.
Ben i förkromat stål, sits i förkromad plåt, benavslut i bemålat trä, märkt MEZZADRO DESIGN A. CASTIGLIONI. Höjd 51 cm.
Slitage, smärre rostbildning i sitsen, möjligen senare bemålning på fotavslutet.
Modellen formgiven 1957.