207
1584310

Peter Beard

(USA, 1938-2020)
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 210 - 2 650 EUR
2 280 - 2 730 USD
Klubbat pris

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
Peter Beard
(USA, 1938-2020)

"Peter Beard, Art Edition", 2006

Signerad Peter Beard och numrerad 1334/2500 på försättsbladet. Editerad av Nejma Beard och David Fahey. Designad av Ruth Adams. Publicerad av Taschen America Llc, 2006. I linneklädd box samt medföljande ställning av trä. Box 55 x 39,5 x 10,5 cm. Boken "Peter Beard - PB2", 2006, medföljer.

Tilläggslista

Korrekt titel "Peter Beard, Art Edition", 2006