784
1319456

Carl Abraham Rothstén

(Sverige, 1826-1877)
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 340 - 1 610 EUR
1 420 - 1 710 USD
Klubbat pris
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Carl Abraham Rothstén
(Sverige, 1826-1877)

På väg till Solna kyrkby.

Signerad C A Rothstén och daterad 1875. Duk 50 x 70 cm. Samtida ram.

Crazings, due to age, all over surface of canvas. Canvas with marks from stretcher verso. Minor retouches spread all over the surface of canvas.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?