Kan inte nå servern

Klassiska 586

 
1424 föremål
3. ÄMBETSMANNAINSIGNIA, 10 stycken, olika material. Sen Qingdynasti.
3. ÄMBETSMANNAINSIGNIA, 10 stycken, olika material. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
5. ASKAR med LOCK, förgylld koppar. Qingdynastin.
5. ASKAR med LOCK, förgylld koppar. Qingdynastin.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
6. MYNT, Silver. Kina daterat 17 året, 1928.
6. MYNT, Silver. Kina daterat 17 året, 1928.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
7. SILVERMYNT, sju stycken. USA, Mexico och Kina, 1874-1920).
7. SILVERMYNT, sju stycken. USA, Mexico och Kina, 1874-1920).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
8. SOLFJÄDRAR, två stycken. Sen Qingdynastin (1644-1912).
8. SOLFJÄDRAR, två stycken. Sen Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
12. FOHUND, keramik. Mingdynastin, 1600-tal.
12. FOHUND, keramik. Mingdynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
14. VÄKTARE, brons. Mingdynastin (1368-1644).
14. VÄKTARE, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
18. TALLRIKAR, två stycken, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
18. TALLRIKAR, två stycken, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
19. PENSELBAD, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).
19. PENSELBAD, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
21. HÄST, jade. Sen Qingdynastin (1644-1912).
21. HÄST, jade. Sen Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
22. RÖKELSEKAR med LOCK, agat. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
22. RÖKELSEKAR med LOCK, agat. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
23. PENSELSTÄLL, bärnsten. Sen Qingdynasti omkring 1900.
23. PENSELSTÄLL, bärnsten. Sen Qingdynasti omkring 1900.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
24. PENSELBAD, agat. Qingdynastin (1664-1912).
24. PENSELBAD, agat. Qingdynastin (1664-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
25. FIGURIN, kvarts. Qingdynastin (1644-1912).
25. FIGURIN, kvarts. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
26. VAS, porslin. Sen Qingdynasti, omkring år 1900.
26. VAS, porslin. Sen Qingdynasti, omkring år 1900.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
27. RÖKELSEKAR, brons. Qingdynastin (1644-1912).
27. RÖKELSEKAR, brons. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
28. RÖKELSEKAR, brons. Qing dynastin, omkring 1900.
28. RÖKELSEKAR, brons. Qing dynastin, omkring 1900.
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
29. RÖKELSEKAR med LOCK, brons. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
29. RÖKELSEKAR med LOCK, brons. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
30. TEDOSA med LOCK, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
30. TEDOSA med LOCK, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
31. SKÅL, porslin. Qingdynastin, 1700-tal med fyra karaktärers hallmärke.
31. SKÅL, porslin. Qingdynastin, 1700-tal med fyra karaktärers hallmärke.
Klubbat pris 
115 000 SEK
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
32. KOPP med FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
32. KOPP med FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
33. SNUSFLASKA, kalcedon. Qingdynastin, 1800-tal.
33. SNUSFLASKA, kalcedon. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
34. SNUSFLASKA, kalcedon. Qingdynastin, 1800-tal.
34. SNUSFLASKA, kalcedon. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
37. VASER, ett par, lack. Sen Qingdynasti.
37. VASER, ett par, lack. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
40. RÖKELSEKAR, brons. Mingdynastin (1368-1644).
40. RÖKELSEKAR, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
41. RÖKELSEKAR, patinerad brons. Mingdynastin (1368-1644).
41. RÖKELSEKAR, patinerad brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
75 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
43. BUDDHA, patinerad brons. Mingdynastin (1368-1644).
43. BUDDHA, patinerad brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
44. VAS, brons. Qingdynastin, 1700-tal.
44. VAS, brons. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
45. VAS, brons. Qingdynastin (1644-1912).
45. VAS, brons. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
46. VAS, brons. Qingdynastin (1662-1912).
46. VAS, brons. Qingdynastin (1662-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
47. VAS, brons. Qingdynastin (1644-1912).
47. VAS, brons. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
10 300 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
48. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
48. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
49. BOJAN, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
49. BOJAN, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
50. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
50. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
51. VASER, ett par, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
51. VASER, ett par, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
52. TEDOSA, blanc de chine. Qingdynastin, Jiaqing (1796-1820).
52. TEDOSA, blanc de chine. Qingdynastin, Jiaqing (1796-1820).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
53. BOJAN, porslin. Qingdynastin 1800-tal.
53. BOJAN, porslin. Qingdynastin 1800-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
54. RÖKELSEKAR, porslin. Sen Qingdynasti, (1644-1912).
54. RÖKELSEKAR, porslin. Sen Qingdynasti, (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
55. PRAKTVAS, porslin. Qingdynastin med Qianlongs sigillmärke.
55. PRAKTVAS, porslin. Qingdynastin med Qianlongs sigillmärke.
Klubbat pris 
25 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
57. FAT, porslin. Qingdynastin, med Qianlongs sigillmärke.
57. FAT, porslin. Qingdynastin, med Qianlongs sigillmärke.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
59. SKÅL, porslin. Qingdynastin med Jiaqings sigillmärke.
59. SKÅL, porslin. Qingdynastin med Jiaqings sigillmärke.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
61. RÖKELSEKAR, brons. Mingdynastin (1368-1644).
61. RÖKELSEKAR, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
63. RÖKELSEKAR, brons. Qingdynastin (1644-1912).
63. RÖKELSEKAR, brons. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
64. RÖKELSEKAR, brons. Mingdynastin.
64. RÖKELSEKAR, brons. Mingdynastin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
65. SKULPTUR, brons. Sen Qingdynasti (1644-1912).
65. SKULPTUR, brons. Sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
67. VAS, brons. Qingdynastin (1644-1912).
67. VAS, brons. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
68. FOHUND, brons, troligen Mingdynastin (1368-1643).
68. FOHUND, brons, troligen Mingdynastin (1368-1643).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
69. ARMRING, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).
69. ARMRING, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
70. ARMRING, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).
70. ARMRING, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
71. ÖRHÄNGEN, ett par. Qingdynastin, 1800-tal.
71. ÖRHÄNGEN, ett par. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
72. ARMLÄNK, silver med emalj samt nefrit. Sen Qingdynasti.
72. ARMLÄNK, silver med emalj samt nefrit. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
73. PENSELBAD, malakit. Qingdynasty (1664-1912).
73. PENSELBAD, malakit. Qingdynasty (1664-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
74. FIGURINER, två stycken, sten. Kina.
74. FIGURINER, två stycken, sten. Kina.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
75. BÄLTESHAKE, jadeit. Kina, 1900-tal.
75. BÄLTESHAKE, jadeit. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
35 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
76. RÖKELSEKAR med LOCK, nefrit. Kina.
76. RÖKELSEKAR med LOCK, nefrit. Kina.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
77. SMYCKE, nefrit. Kina.
77. SMYCKE, nefrit. Kina.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
78. PLAKETT, nefrit. Kina. Arkaiserande.
78. PLAKETT, nefrit. Kina. Arkaiserande.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
79. BÄLTESSPÄNNE, nefrit. Kina.
79. BÄLTESSPÄNNE, nefrit. Kina.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
80. ASK med LOCK, nefrit. Kina, 1900-tal.
80. ASK med LOCK, nefrit. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
81. FIGURINER, två stycken, soapstone. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
81. FIGURINER, två stycken, soapstone. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
82. HÄNGE, nefrit. Kina, tidigt 1900-tal.
82. HÄNGE, nefrit. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
83. ASK med LOCK, soapstone, Qingdynastin sent 1700-tal.
83. ASK med LOCK, soapstone, Qingdynastin sent 1700-tal.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
84. VAS med LOCK, agat. Kina, 1900-tal.
84. VAS med LOCK, agat. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
3 100 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
85. PENSELBAD, serpentinsten. Kina.
85. PENSELBAD, serpentinsten. Kina.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
86. VAS, grön sten. Kina, 1900-tal.
86. VAS, grön sten. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
90. ROCK, siden. Höjd 108,5 cm. Kina, sen Qingdynasti (1644–1911).
90. ROCK, siden. Höjd 108,5 cm. Kina, sen Qingdynasti (1644–1911).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
91. ROCK, siden. Höjd 145,5 cm. Kina, sen Qingdynasti (1644–1911).
91. ROCK, siden. Höjd 145,5 cm. Kina, sen Qingdynasti (1644–1911).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
10 000 - 11 000 SEK
93. KESI, siden och guldtråd. 86 x 120 cm. Sen Qingdynasti (1644-1912).
93. KESI, siden och guldtråd. 86 x 120 cm. Sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
97. MATTA, semiantik Baotou Figural. 159,5 x 226,5 cm.
97. MATTA, semiantik Baotou Figural. 159,5 x 226,5 cm.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
99. MATTA, semiantik Bautou. 139 x 63,5 cm.
99. MATTA, semiantik Bautou. 139 x 63,5 cm.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK