44 föremål
Paraplyställ, omkring 1900.
1 tim 32m
Paraplyställ, omkring 1900.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Tamburmajor 1900-talets andra hälft.
3 tim 46m
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fågelbur, 1900-tal.
5 tim 42m
Fågelbur, 1900-tal.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Ram, 1800-tal.
1d 2 tim
Ram, 1800-tal.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skulptur, snidad trähäst.
1d 5 tim
Skulptur, snidad trähäst.
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Tamburmajor 1900-talets första hälft.
1d 8 tim
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Edvin Ollers, kandelabrar, ett par, Stockholm 1915.
2d
300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Strykjärn, mässing, 1800-tal.
2d 2 tim
Strykjärn, mässing, 1800-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skulptur sent 1800-tal brons.
3d 7 tim
Skulptur sent 1800-tal brons.
2 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Jan Ostwald, skål monogramsignerad.
5d 6 tim
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ljuslykta, 1900-talets mitt.
5d 22 tim
Ljuslykta, 1900-talets mitt.
300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Kniv, "Peer Gynt", David Andersen, Norge.
5d 23 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Kanonrör, 1900-tal.
6d 4 tim
Kanonrör, 1900-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK