48 föremål
Taklampa, Glashütte Limburg, Tyskland.
2 tim 45m
4 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Takkrona, 1900-talets början.
6 tim 31m
Takkrona, 1900-talets början.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa, ASEA, 1950-60-tal.
6 tim 43m
Taklampa, ASEA, 1950-60-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ljuskrona, rokokostil, 1900-talets första hälft.
1d
3 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Taklampa 1950-tal.
1d 1 tim
Taklampa 1950-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
1d 6 tim
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
2d 5 tim
2 650 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft.
2d 6 tim
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, barockstil, 1900-tal.
2d 6 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, 1920-30-tal.
2d 6 tim
Taklampa, 1920-30-tal.
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Poul Henningsen, taklampa, "PH5", Louis Poulsen, Danmark.
3d
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, jugend, tidigt 1900-tal.
3d
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Jonas Bohlin, taklampa, "Star 6", Örsjö belysning.
3d
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
3d
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lykta, 1900-talets första hälft.
3d 3 tim
90 EUR
Utropspris
250 EUR
Jonas Lindvall, taklampa, "W124S3", Wästberg.
3d 5 tim
1 750 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa 1940-tal.
4d 5 tim
Taklampa 1940-tal.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK