Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

306 föremål
Henning Kjaernulf, stolar, 4 st, modell 71, Danmark.
30m 41s
1 100 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Fåtölj, "Dude", Bolia.
32m 41s
Fåtölj, "Dude", Bolia.
1 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Sideboard, "Comet", Bogeryds Möbler, 1960-tal.
38m 41s
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Kaare Klint, soffbord, Rud Rasmussen, Danmark.
40m 41s
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Karmstolar, 6 st, 2016.
1 tim
Karmstolar, 6 st, 2016.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Leif Jørgensen, matbord, "Loop stand", Hay.
1 tim 16m
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
John Kandell, hylla, "Pilaster", Källemo.
1 tim 18m
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Stolar, 4 st, Danmark, 1950/60-tal.
1 tim 46m
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Tord Björklund, karmstol, IKEA, 1980-tal.
2 tim 12m
4 610 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Sängbord, ett par, funkis, 1930-tal.
3 tim 22m
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Serveringsvagn, 1900-talets mitt.
5 tim 12m
220 EUR
Utropspris
250 EUR
Fåtöljer; ett par, 1970-tal.
5 tim 32m
Fåtöljer; ett par, 1970-tal.
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Soffa, Scandinavian modern, 1940-tal.
1d
300 EUR
Utropspris
500 EUR
Carl Malmsten, soffbord,
1d 1 tim
Carl Malmsten, soffbord,
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK