Matsalsbord med två iläggskivor, Bertil Fridhagen, Bodafors, brännstämpl "1958", diam 108 (tot l 208), h 74. Stolar, fyra st, flätad sits.
Bord med fuktfläckar och visst slitage. Iläggsskivor med fanérskador. Stolar med slitage. Flätade sitsar med smärre skador.