Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:

BOKSKÅP, tre sektioner, 1930-tal.

Flammig mörkbetsad björk. Överdel med hyllplan, hörndel med dubbla skåp samt hyllplan med balusterformade pelare. Pastellagedekor på samtliga dörrar. Alla delar med skåp i underdel, avslutande sarg med skuren dekor i rokokostil. L 370+102+85, b 35, h 186.

Slitage, repor, skador.

Lähtöhinta
2 000 SEK