KLÄDSKÅP, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.

Vitlackerat med bronserad detaljer. Skåpsdörr med spegel med bakomliggande klädstång och hyllplan. Nedtill en låda. Längd 115, bredd 65 och höjd 212 cm. Nyckel finns.

Slitage. Färgslitage. Sprickor. Dekordelar saknas. Skada vid lås. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
2 500 SEK