SKRIVBYRÅ, 1800-talets mitt.

SKRIVBYRÅ, 1800-talets mitt.

Fanerad med mahogny. Fyra lådor varav den övre med nedfällbar front och bakomliggande skrivinredning. Beslag av mässing. Bredd 110. Djup 46. Höjd 92 cm.

Slitage, repor och märken. Dörr och några dragknoppar i skrivinredning saknas. Senare beslag. Fanerskador på bl a sockel. Torrsprickor. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
2 000 SEK