BORDSLAMPA, koppar, jugend, tidigt 1900-tal.
Reliefdekor av blommor och bladverk. Signerad undertill "N A Wikström". Höjd ca 51 cm.
Ej funktionstestad. Repor och märken. Något sned skärm.