Förgylld och bronserad ram. Rik växtdekor. Genombrutet krön med rocaille. Tredelat glas. Lös sockel. Ca 290+21 x 110 cm.
Bruksslitage. Avslag och sprickor. Anlöpningar. Lagningar samt delvis senare bronsering.