MARC CHAGALL, efter, färglitografisk affisch, Mourlot, Paris 1974.
"L'ange du jugement", "Musée National Message Biblique Marc Chagall, Nice 1974". Bladstorlek 77 x 53 cm. Oramad.
Mindre slitage.
Sorlier, "Die plakate von Chagall" s. 146-147. Jmf Mourlot CS 45.
Upplagan 5000 exemplar.