BORDSLAMPA, mässing och glas, sk Strinbergslampa, 1900-talets första hälft.

Höj- och sänkbar ljusarm. Rund fot. Melerad kupa av glas. Höjd 42 cm.

Ej funktionstestad. Bruksslitage. Repor. Något sned.

Lähtöhinta
2 000 SEK