BRICKBORD, orientaliskt, 1900-talets andra hälft.

Stomme av betsat lövträ. Skuren dekor. Bricka av mässing, dekor av arabiska tecken och bladverk. Tändstickshållare och askfat medföljer. Diameter 60. Höjd 52 cm.

Slitage. Repor och märken. Mässing med bucklor.

Lähtöhinta
2 000 SEK