SKÅL, VAS OCH YTTTERFODER, 3 st, flintgods "Sgrafitto" Josef Ekberg, Gustavsberg, daterade 1920-tal.

Dekor av stiliserade blommor och blad i blått mot ljusblå fond. Höjd 8-14 cm.

Smärre märken och fläckar, tillverkningsdefekter. Vasen otydligt daterad.

Lähtöhinta
3 000 SEK