Två jalusier med bakomliggande inredning av lådor samt hyllor. Längd 110, bredd 40, höjd 101 cm. Nyckel finns.
Slitage, ställvis hårdare. Slagskador och på skivan smärre brännskador. Två lösa glidlister medföljer.