Bestående av; 1 terrin med lock, 1 ovalt uppläggningsfat, 1 kanna, 2+2 ovala uppläggningsfat, 2 skålar, 10 tallrikar (diameter 23 cm), 11 djupa, 2+3 assietter.
Mindre tillverkningssprickor, krackelyrer, mindre nagg,