Erik Höglund

(Ruotsi, 1932-1998)
Erik Höglund
(Ruotsi, 1932-1998)

LJUSKRONA, Erik Höglund, Kosta smide och glas, 1900-talets andra hälft.

Smidesstomme med sex ljusarmar. Dekor i blått- samt klarglas. Diameter 50 cm, höjd 60 cm.

Slitage. Smuts, nagg.

Lähtöhinta
2 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet