Två skåp med bakomvarande inredning, längd 80, bredd 36, höjd 42,5 cm. Två lådsatser med sammanlagt fyra lådor, längd 80, bredd 28 resp 36, höjd 16 resp 16 cm. Två hyllor, längd 80, bredd 20 cm. Fyra hyllor, längd 80, bredd 24 cm. Två hyllor, längd 80, bredd 30 cm. En tidningshylla, längd 80, bredd 30 cm. Samtliga fanerade med teak. Fyra väggskenor i ek, höjd 197 cm. Diverse beslag i gulmetall medföljer. Nyckel finns.
Bruksslitage med repor, stötmärken ochfläckar. Mindre avslag och fanerskador. Ej fullt genomgånget, ej testat monterat.